V LETOŠNÍM ROCE OSLAVÍME 20 LET OD OTEVŘENÍ SPORTOVNÍHO CENTRA

… samotný záměr výstavby však vznikl o dalších 20 let dříve, počátkem 80. let minulého století.

banner oslavy 20 let

V té době vyvstal problém s nedostatkem vnitřních prostor ke sportovní činnosti oddílů a škol. O výstavbě nové moderní sportovní haly na současném místě bylo rozhodnuto v březnu roku 1982.
Samotná výstavba byla zahájena 20. března 1986. Bylo třeba vyvézt obrovské množství zeminy a provést pilotáž, neboť špatné podloží nedovolovalo stavět pouze na základech.

Stavba sportovní haly a přístavba šaten byla prováděna v akci „Z“, tedy za přispění brigádníků, a přístavba kotelny, herny stolního tenisu a rekonstrukce stávajícího objektu sokolovny měla být financována z prostředků tělovýchovné jednoty. Rozměry haly měly být 45×24×9,5 metrů. Podlaha měla být palubová, konstrukce budovy ocelová s obezděním stěnovými panely.

V roce 1988 došlo k montáži samotné haly. Výstavba šaten a sociálního zařízení byla zahájena až v roce 1989.

S ohledem na stále trvající problémy s financováním stavby se však nepodařilo vyřešit výstavbu kotelny za sokolovnou. Výstavba se zpomalovala, a to až do roku 1990, kdy byla akce „Z“ ukončena.

Zásadní změna nastala až před koncem století. Semilští sportovci se v roce 1998 rozhodli kandidovat do městského zastupitelstva s cílem zasadit se o dostavbu sportovní haly. Tehdy byla vyhotovena nová studie dostavby a rekonstrukce haly a městští zastupitelé obstarali dostatek finančních prostředků na dostavbu haly. Ta byla zahájena dne 1. dubna 2000 a po dalších 8 měsících byla stavba způsobilá k užívání.

Slavnostní otevření proběhlo v pátek dne 15. prosince 2000 za obrovského zájmu veřejnosti. Na tento okamžik čekali semilští sportovci i semilská sportovní veřejnost téměř dvacet let.

Dalších dvacet let od jejího otevření uběhne k tomuto dni v letošním roce a my, zaměstnanci Sportovního centra, bychom rádi formou řady sportovních a dalších doprovodných akcí toto jubileum připomněli.


program oslav 130x173 oprava

ZRUŠENÍ (PŘESUNUTÍ TERMÍNŮ) PLÁNOVANÝCH AKCÍ

Při příležitosti letošních oslav 20. výročí otevření Sportovního centra máme v plánu řadu sportovních a jiných doprovodných akcí, z nichž některé se měly uskutečnit již v blízké době. S ohledem na aktuální situaci související s koronavirem jsme bohužel nuceni dvě první pořádané akce zrušit. Pro turnaj přípravek ve florbale SCC Semily CUP 2020 hledáme náhradní termín. Veřejný běžecký městský závod "Semilský jelen" však pro tento rok bude zrušen bez náhrady. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás při některé z následujících akcí.


 tenisový turnaj2020 130x84

TURNAJ STARŠÍCH ŽÁKŮ V TENISE

Tenisový klub Semily je jedním z našich partnerů při oslavách 20. výročí otevření Sportovního centra. Spolupráce s tenisty skutečně trvá již od samého začátku a spočívá ve využívání centrální haly pro zimní přípravu dospělých a dnes již především dětských hráčů. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli společně uspořádat turnaj starších žáků. Jedná se o první ze série akcí pořádaných při příležitosti našich oslav.


florbalovy turnaj 2020

TURNAJ PŘÍPRAVEK VE FLORBALE SCC SEMILY CUP 2020

Další ze série akcí při příležitosti tohoto výročí se uskuteční v sobotu dne 26. září. Jedná se o turnaj přípravek ve florbale pod názvem SCC SEMILY CUP 2020, který pořádáme spolu s florbalových klubem SCC Semily. Florbal je sportem, který v současnosti drží prvenství co se týče halového využití v Semilech. Klub vychovává mládež od těch nejmenších až po dospělé, a kromě tréninků pořádá také ligové soutěže, turnaje, soustředění, tábory i různé prezentační a vzdělávací akce.


Výstava fotografií

Výstava fotografií

Sportovní centrum letos slaví 20 let od svého prvního otevření. Ale věděli jste, že od původního záměru výstavby centra uběhlo již plných 40 let? Toto období, tedy cestu od prvních projekčních prací, přes počátky samotné výstavby, montáž haly, problémy s financováním stavby vedoucím až k úplnému pozastavení této investiční akce a před koncem století opět jejímu obnovení, právě tento sled událostí mapuje výstava, kterou jsme pro vás připravili. Podkladem byly archivní záznamy, a to především přehledná fotodokumentace kronik Tělovýchovné jednoty.

Abychom šli návštěvníkovi naproti, rozhodli jsme se výstavu uspořádat v exteriéru, konkrétně na ploše před vstupem do Sportovního centra. Výstava zcela jistě osloví pamětníky, sportovce i širokou veřejnost a bude přístupná od začátku až do konce října. Jste srdečně zváni!


Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

V sobotu dne 24. října 2020 proběhne ve Sportovním centru "Den otevřených dveří". Součástí akce bude prohlídka sportovišť a souvisejících prostor, která bude doprovázena výkladem. Po celý den bude možno navštívit všechna naše sportoviště zdarma, v případě zájmu zajistíme také trenéra tenisu nebo spoluhráče badmintonu a squashe. Návštěvníkům je k dispozici v rámci této akce také sauna. Dále můžete v odpoledních časech navštívit Fitcentrum. Paní Andrea Dobešová nabízí v tento den ukázkovou relaxační masáž a tejpování. 

Kontakt

  • Adresa:
    3. května 327, 513 01 Semily
  • Recepce:
    Tel.: +420 481 622 996, 736 752 563
  • E-mail:
    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Více info:

Ochrana osobních údajů (GDPR) »